Tiistai 10.7.

Botania

10.00 -
15.00

Vilttikirppis

Eteläinen kävelykatu

12.00 -
13.00

Taiteilijapari

15.00 -
16.00

Taiteilijapari

Surakan piha

Popkamu-klubi

18.00

Aino ja Miihkali

19.00

Reetta-Mari Kellokoski & Riku-Pekka Kellokoski

20.00

J.E.P.A

Pakkahuone

18.30 -
19.30

Pimeähuonetanssi - DarkRoomDisco

Kerubin sali

21.00

Upstage-klubi

Keskiviikko 11.7.

torilava

Toripop

11.00

Nurmivihvilä

12.00

Karjalabrihat

13.00

Matias Kangas

14.00

Heiduška

15.20

Juuso Vesterinen

Kävelykatu

12.00 -
13.00

Taiteilijapari

14.00

Runokaraoke

15.00 -
16.00

Taiteilijapari

Pohjoinen rantapuisto

Lastenpop

12.00 -
16.00

Puhaksen Madot

12.00 -
12.30

Pilipompelin ja Moun matkassa

13.00

Liikkeen Lumoa: lyhyt ohjattu liiketyöpaja

14.00

Liikkeen Lumoa: lyhyt ohjattu liiketyöpaja

15.00 -
16.00

Orffit

16.30

Liikkeen Lumoa: lyhyt ohjattu liiketyöpaja

Lava on vapaa lapsille

Mukana koko päivän: Punaisen Ristin Pop Up-kontti (myynnissä lastenvaatteita- ja tarvikkeita), Hammaskeijun ja Hammaspeikon tarinateltta, Nuorisoseurojen Kirpputehdas, lasten oma tatuointistudio, rytmiteltta, toimintamaalausta ja askartelua.

Taidemuseo Onni

Lastenpop

12.00 -
15.00

Maalauksen laboratorio -työpaja

Perheentalo

Lastenpop

13.00 -
13.45

Sanarattaan vauvarunoleikkejä

14.00 -
14.45

Sanarattaan satutunti

17.00 -
17.45

Sanarattaan loruleikkejä

Surakan piha

Popkamu-klubi

18.00

Orffit

19.00

Luineh

20.00

Band of Shysters Duo

Teatteriravintola

Jaakko Teppo -ilta

21.00

Ilja Teppo

22.15

Maitolaiturin tytöt

23.30

Kaukolasipartio

Kerubin sali

Kerubin rokkilive

22.00

MC Rontti

23.00

Ruma

00.00

Adi L Hasla

Kerubin kellari

Ilosaarirock-etkot

23.00 -
04.00

FYKTH & YEI-T ja DJ Howl

La barre

Haliraitti

22.00

Hirttämättömät

23.00

Perseenpyyhkijät

00.00

Ongelma

Torstai 12.7.

Torilava

Toripop

11.00

N.A.M

12.00

Jenni Hanikka & Bloody Rooster

13.00

Miihkali & Aino

14.00

Pökö-Pekka & Namu-Liisa

15.20

Boyar

Eteläinen kävelykatu

12.00
- 17.30

Alanko katutähdeksi -kilpailu

Suvantosillan vierusta

18.00

Rokkisalsat goes Popkatu!

Pohjoinen rantapuisto

Lastenpop

12.00 -
16.00

Puhaksen Madot

12.00 -
12.30

Pilipompelin ja Moun matkassa

13.00

Liikkeen Lumoa: lyhyt ohjattu liiketyöpaja

13.30

Kirjastoauton satutuokio

14.30

Kirjastoauton satutuokio

15.00

Liikkeen Lumoa: lyhyt ohjattu liiketyöpaja

17.30

Liikkeen Lumoa: lyhyt ohjattu liiketyöpaja

16.00 -
17.00

Tero Pajunen

Lava on vapaa lapsille

Mukana koko päivän: Kirjastoauto, Punaisen Ristin Pop Up-kontti (myynnissä lasten vaatteita ja tarvikkeita), Hammaskeijun ja Hammaspeikon tarinateltta, Nuorisoseurojen Kirpputehdas, Tavarapyörä Asiantuntijan Perhepyöräilypiste, lasten oma tatuointistudio, rytmiteltta, toimintamaalausta ja askartelua.

Taidemuseo Onni

Lastenpop

12.00 -
15.00

Maalauksen laboratorio -työpaja

Surakan piha

Popkamu-klubi

18.00

Heiduška

19.00

Bloody Rooster

20.00

Rytmigeneraattori

Teatteriklubi

Sanataidepop

19.00

Lyyti

Open mic!

Teatteriravintola

Popkatu-klubi

21.00

Indians

22.00

Band of Plants

23.30

Jarkko Martikainen

La Barre

Surmakuja

21.00

Kattoterassilla Hiitola Unholy Creatures

22.00

Few Corpses More

22.45

Lamentarium

23.45

Serpenthia

Marks

Surmakuja

00.00

Kolossus

Kerubin sali

Kerubin rokkilive

22.00

Proto-Torvinen

23.00

Kumikameli

00.00

Murheenlaakso

Kerubin kellari

Dimensio: Ilosaarirock Dnb-spesiaali

23.00

Dj Jahna

00.00

Hitdogi

01.00

Djane J7

02.30

Mizfire

Perjantai 13.7.

Pohjoinen rantapuisto

11.00
- 19.00

Rytmipuisto

Eteläinen kävelykatu

11.00
- 13.00

Alanko katutähdeksi -kilpailu

Torilava

Toripop

11.00

Matias Kangas

12.00

Kvartsi

13.15

Joku iiris

14.00

Alanko katutähdeksi -kisan voittajan julkaisu

Eteläinen kävelykatu

13.30 -
14.30

Taiteilijapari

15.00 -
16.00

Taiteilijapari

Surakan piha

Popkamu-klubi

18.00

Antti Elias

19.00

Cane Vuorjoki

20.00

Faarao Pirttikangas

Kerubin kellari

Viralliset Ilosaarirock-jatkot

00.00-
04.00

Kerubin DJ:t ystävineen

Teatteriravintola

Popkatu-klubi, Teatteriklubi

20.00

Joku iiris

21.00

Hajkui

22.00

Duo Liisa & Tellu

Popkatu-klubi, lasiterassi

21.00

Tekramütisch

22.15

Tero Pajunen

23.45

Pekko Käppi K:H:H:L

01.15

RytmiHäiriköt

Popkatu-klubi, sisäpiha

22.30

The Rebellion

23.45

Dead End Scene

01.15

Machinae