tiistai keskiviikko torstai perjantai

Tiistai 9.7.

Kävelykatu

12-13

Taiteilijapari

Surakan piha

Popkamu-klubi

18.00

Inka Maria

19.00

Ale & Heta

19.45

Leena Halonen

20.45

Joku Iiris

Keskiviikko 10.7.

pohjoinen rantapuisto

Lastenpop

12-17

Temppuillen kesään -voimistelupysäkki

12-18

Lava on vapaa lapsille

12-15

Lukulähettilään runopaja

14.00

Zäpämmät

15-18

Lukulammas Sisko ja kirjailijat tarinoimassa

Mukana koko päivän (klo 12-18):
Mie supersankarina -sarjakuvatyöpaja, Ihotaideteltta, Palikkapaja, Yhteisötaideteos, SPR:n PopUp Kontti ja ongintapiste, Puheterapia-kioski, Bees & trees -askartelupaja, Steiko's Circus -työpaja, Kirjanvaihtopiste

Kävelykatu

14-17

Runokaraoke

Kahvila Rento

18.00

Rennot rytmit: Heiduška

Taidemuseo Onni

10.00

Tunne maalaus! -maalaustyöpaja

14.00

Tunne maalaus! -maalaustyöpaja

Kävelykatu

12-13

Taiteilijapari

tori

Toripop

11.00

Teatteri Traktori: Peter Pan

12.00

Johannes Pitkänen & Kaverit

13.00

Miksu

14.00

Ylva Haru

Taidekeskus Ahjo

16.00

Rekilaulu pop up -työpaja

Suvantosillan vierusta

18-21

Laiturisalsat goes Popkatu

Surakan piha

Popkamu-klubi

17.30

Rekilaulu pop up -työpaja esiintyy

18.00

Ylva Haru

19.00

Hirttämättömät

20.00

Zäpämmät

Teatteriravintola

Popkatu-klubi

21.00

raivari.

22.00

femme balba

23.00

Tuhmat tädit

00.00

Maria Hänninen Duo

Sointula

18.00

Repsikka, Markku Härkösen kirjanjulkaisutilaisuus

Ravintola Kerubi

21-01

Kerubin rokkiviikko: Murtojoki; Deadline

Torstai 11.7.

tori

Toripop

10.00

¡RÅ!

11.00

Utran Uusi Teatteri: Toivo Ryynäsen elämä ja teot

12.00

Niina Annika & Aurinkoiset

13.00

Mummin Kullat

14.00

Väännän ääneni Värttinäksi

pohjoinen rantapuisto

Lastenpop

12-17

Temppuillen kesään -voimistelupysäkki

12-18

Lava on vapaa lapsille

12-15

Lukulähettilään runopaja

15.00

4 Tuulen Talo

Mukana koko päivän (klo 12-18):
Mie supersankarina -sarjakuvatyöpaja, Ihotaideteltta, Palikkapaja, Yhteisötaideteos, SPR:n PopUp Kontti ja ongintapiste, Puheterapia-kioski, Bees & trees -askartelupaja, Steiko's Circus -työpaja, Kirjanvaihtopiste, Kirjastoauto Mysteeri

kävelykatu, torin vierusta

Alanko katutähdeksi? -kilpailu

12.00

Joonas Miettinen

12.30

Synkät valtiaat

13.15

Järjen projekti

14.00

Luisu duo

15.00

Mirja Laukkanen

16.00

Roots Rap Collectivo

kävelykatu, Mokkamaan edusta

Alanko katutähdeksi? -kilpailu

12.15

Heiduška

13.00

Matias Kangas

13.30

Rauli Katajavuori

14.30

Mael Ström

15.30

Kaku Kankka

16.15

Kärpästen aika

Taitokortteli

17-20

Heavyneulonnan MM-kisat

Taidemuseo Onni

12.00

Tunne maalaus! -maalaustyöpaja

Taidekeskus Ahjo

Sanataidepop

15.00

Nihkee Akka: M-juna

16.00

Lavarunouden kirjoitus -työpaja, Juho Kuusi

17.45

Esiintymisen perustaidot -työpaja, Nihkee Akka

19-20

Open mic

tori

Nuortenpop

18.00

femme balba

19.00

Nykyaika

20.00

Pure

21.00

Atomirotta

Kahvila Rento

18.00

Rennot rytmit: Duo Emmi & Tony

Surakan piha

Popkamu-klubi

18.00

Bunny Science

19.00

Niina Annika & Aurinkoiset

20.00

KO:MI

21.00

Mummin Kullat

Teatteriravintola

Popkatu-klubi

21.00

rastaiden majatalo

22.00

Sebastian Leino

23.00

Rakki-Sakke ja Lahjomaton Miro

00.00

Cleaning Women

Ravintola Kerubi

21-01

Kerubin rokkiviikko: Lasten hautausmaa, Koljosen tiekiista

Perjantai 12.7.

tori

Sanataidepop

10.00

Maitolaiturin tytöt

11.30

rastaiden majatalo

12.30

Juho Kuusi

13.00

Aura Nurmi

13.30

Aatos Ketvel

14.00

Alanko katutähdeksi? -katuesiintymiskilpailun voittajan julkistaminen

14.30

Poetry Slamin SM-osakilpailu

Kahvila Rento

Rentodisco

kävelykatu, torin vierusta

Alanko katutähdeksi? -kilpailu

11.00

¡RÅ!

11.30

Nice Scream

12.00

Two Lives Left

12.30

Duo Fanni&Marianne

kävelykatu, Mokkamaan edusta

Alanko katutähdeksi? -kilpailu

11.15

(Sulut)

11.45

Woo Doo

12.15

Kommenttiraita duo

Pohjoinen rantapuisto

Rytmipuisto

11.00

Funkkaa Taikka Kuole DJs

13.00

Reggae Time

14.00

Riverside Rockers

15.00

KillaBeatMaker (COL)

16.00

FTK

17.00

Freestyle or die: Räppisessiot!

18-19

KillaBeatMaker (COL)

Surakan piha

Popkamu-klubi

18.00

Anna Fält

19.00

Puhti

20.00

Sláinte Karelia

21.00

7 stout clan

Teatteriravintola

Popkatu-klubi

21.00

Julia Adal

22.00

Alieu Kamara

23.30

Suistamon Sähkö

Teatteriklubi

Teatteriklubi goes punk

21.30

Kirjo

22.15

Suoliliuos

23.00

Böbökkä

23.45

Hiitola Unholy Creatures